Domov pro seniory poskytuje dlouhodobé pobytové služby seniorům, jeijchž situace vyžaduje pomoc jiné osoby, kteří již nepotřebují akutní zdravotní lůžkovou péči (dostatečná je zdravotní péče ambulantního rozsahu), ale současně jsou natolik nesoběstační, že potřebují pomoc druhé osoby při každodenních úkonech. Služba se poskytuje za úplatu.

Domov pro seniory Holásecká je moderní zařízení, jehož provoz byl slavnostně zahájen 4. 6. 2009. Zřizovatelem Domova pro seniory Holásecká, příspěvková organizace, je Statutární město Brno. Organizace byla zřízena za účelem poskytování pobytových sociálních služeb seniorům v souladu se zákonem č.108/2006 Sb., o sociálních službách.

o-nas_photo_holasecka

Domov se nachází v klidné lokalitě na okraji městské části Brno – Tuřany v ulici Holásecká 33. Budova je situována na jihovýchod. Z pokojů umístěných na jižní stranu mají uživatelé výhled do přilehlých sadů a polí, z pokojů umístěných na východní stranu mají uživatelé výhled na obec Tuřany, kostel, obecní úřad, letiště a v obzoru památník Mohyla míru. Součástí domova je také malá zahrada a terasa, která umožňuje uživatelům vycházky. V blízkosti domova najdete zastávky městské hromadné dopravy, park a drobné obchody.

Kapacity zařízení je 105 lůžek, z toho 69 pokojů je jednolůžkových a 18 dvoulůžkových. Součástí každé obytné jednotky je předsíň, koupelna, WC a balkon, pokoje jsou vybaveny novým nábytkem. Součástí objektu je pobytová terasa v druhém patře budovy, společenské odpočinkové místnosti a společná jídelna.

Více informací naleznete zde.