Zápis dětí do školy

Zápis dětí k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021na ZŠ Měšťanská 21

V souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu bude zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 oproštěn od některých tradičních postupů.

Zápis bude probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Upřednostňujeme podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datová schránka, email s elektronickým podpisem). Možné je i zaslání přihlášky poštou nebo vhození do schránky na budově ZŠ Měšťanská 21. O doručení vaší žádosti budete informováni mailem.

Pokud využíváte k zápisu vašeho dítěte způsob podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce, zásilka musí obsahovat:

  • Žádost o přijetí (odklad) do ZŠ s podpisy zákonných zástupců
  • Kopii rodného listu
  • Kopii občanského průkazu zákonného zástupce
  • Případě žádosti o odklad ještě potvrzení lékaře a zprávu z PPP (pokud ji nemáte, nevadí, stačí se v PPP zaregistrovat a poradna se vám ozve hned, jak začne děti opět osobně vyšetřovat)

V případě zápisu s osobní přítomností zákonného zástupce je nutná rezervace v elektronickém systému. Bez ní Vám nebude osobní přítomnost umožněna. Zápis s osobní přítomností je možný v pátek 3. 4. a v pondělí 6. 4. vždy od 8:00 – 18:00 pouze na budově Dvorecká 4.

Podrobné informace jsou k dispozici na všech školních budovách a na webových stránkách školy www.zsmestanska.cz

Případné dotazy zodpoví:  Michaela Kašíková, mob. 723482528 mail.:Michaela.Kasikova@zsmestanska.cz