Vyjádření ke změně trasování linky č.48

Vážení spoluobčané,
v posledních dnech se po městské části šíří nepravdivé informace ke změně trasování linky č. 48. Považuji za nutné uvést věci na pravou míru.


Zastupitelstvo města Brna odsouhlasilo dne 7.11.2017 na základě podnětu Rady městské části Brno-Tuřany změnu trasování autobusové linky č. 48. Změna začne platit od 10.12.2017.

 

Smyslem této změny je zjednodušení přístupu k základní lékařské péči pro občany Holásek a Dvorsk (dostupnost zdravotního střediska) a zřízení chybějícího přímého propojení mezi místními částmi Holásky a Tuřany (dostupnost pošty, radnice, hřbitova, obchodů apod.)

 

Linka nově povede přes Holásky ulicemi Popelova, V Aleji, Na Návsi, Rolencova, Holásecká. Trasa linky č. 48 bude delší o 1,1 km a jízdní doba se prodlouží o 3-4 min.
Občané obcí Prace, Kobylnice a Dvorska podali petici, jejíž text včetně odpovědi zde uvádím. Informace o omezení stání na ul. Rolencova, která je uvedena na anonymním letáku, který jste možná našli ve svých schránkách je nepravdivá. Žádné takové omezení se nepřipravuje.

 

Ještě před zahájením provozu linky č. 48 v nové trase poskytne radnice podrobnější informace.

 

Radomír Vondra
starosta městské části Brno-Tuřany